MedycznyInformator.plZABIEGI -->

Wybielanie Zębów


Data dodania: 2007 Grudzień 17
Autor(źródło): wikipedia.org

Piaskowanie - zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu przebarwień, osadu i kamienia nazębnego (skaling) na zębach za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji (w tym pęcherzyków powietrza).

Z uwagi na fakt, że piaskowanie nie jest zabiegiem leczniczym może być wykonywane nawet przez higienistę dentystycznego (nie tylko przez stomatologa). Zabieg polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni każdego z zębów. Pacjent musi dość często wypluwać charakterystyczną, dość słoną zawiesinę; można też użyć odsysacza, co w dość dużym stopniu eliminuje ten problem. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, chociaż pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z długotrwałym otwarciem ust (do ok. 20 minut), słonym smakiem płynu i jego ciśnieniem kierowanym w stronę nie tylko zębów, ale i dziąseł oraz języka.


W ostatnim czasie stosuje się piaskowanie do leczenia próchnicy. Strumień cząsteczek wraz ze sprężonym powietrzem usuwa chore tkanki zęba pozostawiając zdrowe nienaruszone. Metoda jest bezbolesna i może zastępować tradycyjne borowanie.

nauka języków
Ubieranki