MedycznyInformator.plWIRUSY -->

Infekcje Wirusowe


Data dodania: 2007 Grudzień 18
Autor(źródło): leczsiezdrowo.pl

Częsty problem

Choroby dróg oddechowych to ponad 30% schorzeń. Pierwszy szczyt zachorowań na infekcje dróg oddechowych przypada na dzieciństwo, gdy układ odpornościowy nie jest jeszcze dojrzały. Drugi obserwuje się u osób w wieku podeszłym. Po 60. roku życia notuje się gwałtowny wzrost częstości występowania przeziębień. Jest to związane z osłabieniem systemu obronnego ustroju w wyniku starzenia się organizmu.
Kto jest winien?


Przeziębienia są najczęściej wywoływane przez wirusy. Powodują one katar, kaszel, chrypkę. Jeśli dolegliwościom towarzyszy gorączka i ból mięśni, to mówimy o infekcji grypowej. Źródłem zakażenia jest chory człowiek, a przeniesienie wirusa odbywa się drogą kropelkową (ze śliną, w czasie kichania lub kaszlu). Zakażona osoba może "roznosić" wirusy nawet na 6 dni przed wystąpieniem u niej objawów choroby i aż do dwóch tygodni po ich wystąpieniu. Infekcje grypowe przydarzają się nam 2-3 razy do roku.
Naturalne leczenie

Infekcje wirusowe można skutecznie leczyć nowoczesnymi lekami homeopatycznymi, respektującymi naturalny rytm funkcjonowania naszego organizmu. W przypadku infekcji wirusowych pomocny jest Engystol, który pobudza procesy obronne organizmu i skraca czas trwania choroby. Preparat można także stosować profilaktycznie – terapia trwa ok. 4-6- tygodni. A gdy dopadnie nas grypa (lub infekcja grypopodobna), warto zastosować Gripp-Heel. Jeśli choroba przebiega z suchym, męczącym kaszlem, można włączyć do terapii Husteel.

nauka języków
Ubieranki